Dnes má svátek Bořek Zítra má svátek Markéta

Je to romantický snímek. Uprostřed malý sešit, začínající vzpomínkou na velký vandr na Slovač, jak čeští trampové před desítkami let říkali té nádherné zemi východně od nás.  V roce 1962 vystoupili tři trampští teenageři z pražského rychlíku na nádraží v tatranském Popradu.

Vlastně ani nevím, jestli se Marcel, Jirka a Ivan už před tím dozvěděli, co se odehrálo nedaleko odtud, na okraji Slovenského ráje v malé vesničce Hrabušice. Vzápětí ale pochopili, co přináší narazit na ruku zákona. O této i dalších příhodách bude vyprávět pamětník Jiří Janovský zvaný Ampér, dnes dobře známý pražský tramp, v pokračovaní příběhů, které se před více než šedesáti lety odehrály ve Slovenském ráji. Ten trampský cancák na smrkovém špalku uprostřed jevanských lesů je totiž jeho.  (ňuf)

Foto: Jana Skotalová

 

 

Foto týdne

Jste náš host číslo

9741394

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz