Dnes má svátek Antonín Zítra má svátek Roland


Už bylo skoro ráno a my stále ještě seděli v tichnoucím sálu hostince v Pustovětech kousek od Křivoklátu. Kladenský swingař Franta Tichý zvaný Bohém, brněnský swingař Žanek Němeček, na pódiu si rozbaloval spacák Vladimír Horák zvaný Rejža, který když se narodil, swing k nám teprve dorážel, tolik je mu let. A pak ten nenápadný a nestarý kamarád z Plzně začal hrát tuto písničku. Pepa Kὂnig zvaný Píďa, úspěšný plzeňský obchodník sportovním zbožím.

Za pár dnů mi ji poslal e-mailem, tu tichou náladu nedělního rána na letošním Jarním vlání. Víte, co je na těchto písničkách nejkrásnější? Ta nálada. Kultivovanost. Muzikálnost všech zúčastněných, to už se dnes jen tak nevidí. A harmonická bohatost, ta přitahuje dodnes, je radost takový materiál hrát.

Písnička se jmenuje Tiše padá sníh. Hudbu napsal Kamil Běhounek, slova Jaroslav Moravec, zpívá Jiřina Salačová, hraje Orchestr Karla Vlacha.

 

 

Jarní vlání 2013 - Pepa Kὂnig druhý zleva

Foto týdne

Jste náš host číslo

9670238

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz