Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Ivan Zítra má svátek Adriana

V nizozemském Voorthuizenu se konal osmnáctý ročník festivalu EWOB, Evropského světa bluegrassu.  Zúčastnilo se ho čtyřicet kapel ze čtrnácti různých zemí. Poslední roky to vypadalo, že české kapely pomalu ztrácejí prvenství, protože mezi vítězi se postupně objevilo také několik kapel ze Skandinávie – z Norska, Švédska i odjinud. Letos se ale všechno zase vrátilo do starých kolejí.

V sobotu večer byli vyhlášeni letošní vítězové. Soutěžilo se jako vždy ve dvou kategoriích. Všichni účastnici dostali každý den hlasovací lístky a mohli dát kapelám až 10 bodů. Tahle cena se jmenuje Audience Popularity Award – tedy Cena publika… Letos, tak jako mnohokrát předtím, zvítězila nejpopulárnější kapela tohoto festivalu. Umístili se už asi desetkrát a holandské publikum je bezmezně miluje.
Cenu publika tedy obdržely tyto skupiny:

 

1. místo Sunny Side z České Republiky


2. místo Red Herring z Nizozemí

 
3. místo Flatland Mountaineers z Francie

O hlavní kategorii Evropská bluegrassová kapela roku rozhodují všichni zúčastnění muzikanti a letos již podruhé také dvacetičlenná anonymní porota. Vítězové by měli jet reprezentovat evropský bluegrass na festival ROMP, který pořádá Mezinárodní bluegrassové muzeum v Owensboro v Kentucky.
Titul Evropské kapely roku 2015 i další dvě místa obsadily zaslouženě české kapely:

 

1. místo Monogram

 

2. místo G-Runs ’n’ Roses

 

3. místo Jumper Cables

 

Foto Lilly Pavlak

 

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

5200671

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Trampové zbystřete! Chystá se Velké setkání národa trampů!

  Ke sto letům založení osady Ztracená naděje a stoletému trvání trampingu se bude konat, vyjímečně v Praze - Na Štvanici (za tenisovými kurty) Velké setkání národa trampů! V pátek 14.9. 2018 od 15:00 hod. do 22:00 hod. a v sobotu 15.9. 2018 od 10:30 hod. do 22:00 hod.

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz