Vzkazy

 • Hudba z trampíria

  Na další ročník Hudby z trampíria se můžete vypravit 20. října od 18,30 hodin do Společenského centra Sýpka v Brně-Medlánkách. Sir Jordán & přátelé tam pokřtí svoje CD V očích stáda koní. Pozvání přijali kmotři a hosté - Karabina, T. E. Band, T. O. Rowers a Pavel Žalman Lohonka.

  Celý článek...
Dnes má svátek Vendelín Zítra má svátek Brigita

V nizozemském Voorthuizenu se konal osmnáctý ročník festivalu EWOB, Evropského světa bluegrassu.  Zúčastnilo se ho čtyřicet kapel ze čtrnácti různých zemí. Poslední roky to vypadalo, že české kapely pomalu ztrácejí prvenství, protože mezi vítězi se postupně objevilo také několik kapel ze Skandinávie – z Norska, Švédska i odjinud. Letos se ale všechno zase vrátilo do starých kolejí.

V sobotu večer byli vyhlášeni letošní vítězové. Soutěžilo se jako vždy ve dvou kategoriích. Všichni účastnici dostali každý den hlasovací lístky a mohli dát kapelám až 10 bodů. Tahle cena se jmenuje Audience Popularity Award – tedy Cena publika… Letos, tak jako mnohokrát předtím, zvítězila nejpopulárnější kapela tohoto festivalu. Umístili se už asi desetkrát a holandské publikum je bezmezně miluje.
Cenu publika tedy obdržely tyto skupiny:

 

1. místo Sunny Side z České Republiky


2. místo Red Herring z Nizozemí

 
3. místo Flatland Mountaineers z Francie

O hlavní kategorii Evropská bluegrassová kapela roku rozhodují všichni zúčastnění muzikanti a letos již podruhé také dvacetičlenná anonymní porota. Vítězové by měli jet reprezentovat evropský bluegrass na festival ROMP, který pořádá Mezinárodní bluegrassové muzeum v Owensboro v Kentucky.
Titul Evropské kapely roku 2015 i další dvě místa obsadily zaslouženě české kapely:

 

1. místo Monogram

 

2. místo G-Runs ’n’ Roses

 

3. místo Jumper Cables

 

Foto Lilly Pavlak

 

Foto týdne


„Jestliže se díváte na to,

co v životě máte,

budete mít vždy více.

Jestli se díváte na to,

co v životě nemáte,

nikdy nebudete mít dost.“

 

Oprah Winfrey

Jste náš host číslo

4682097

Melanž

 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz