Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Laura Zítra má svátek Jarmil

Dříve možná folkrocková, dnes spíše art folková skupina Spolektiv vznikla ze studentů Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích v dubnu 1988. Na konci 80. a v první polovině 90. let vystupovala v klubech i na velkých folkových festivalech (Porta, Zahrada Strážnice, Prázdniny v Telči, Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou, Horácký džbánek Žďár nad Sázavou, Folková růže Jindřichův Hradec, Olomoucký tvarůžek, Sportovní hala v Praze…)

Skupina se zaměřovala vždy na bohatě proaranžovaný folk, všech šest hráčů střídalo několik hudebních nástrojů. Důraz se kladl na kvalitní texty. V roce 1993 získala v Brně celostátní interpretační Portu. O rok později natočila CD …a ticho v sobě (Křest CD proběhl v DK Metropol České Budějovice 22.11.1994). Poslední koncert byl v prosinci 1995 na Malé scéně DK Metropol.

16.11.2013 na jednom z nepravidelných srazů členů Spolektivu zazněl návrh kapelu obnovit. Návrh byl s nadšením přijat a od 5. ledna 2014 Spolektiv začal intenzívně zkoušet ve složení Jarda Hnízdil, Martin Jančura, Renata Švecová a Tonda Vidlák. V červnu 2014 se jako nový člen připojil hráč na baskytaru Jirka Regásek. Zkoušky probíhají střídavě v Táboře, v Třešti, v Českých Budějovicích a nejčastěji v obci Příbraz nedaleko Jindřichova Hradce. Od 5. června 2014 Spolektiv tedy opět vystupuje (např. Letní Slunowrat Tábor, Folková růže Jindřichův Hradec, hrad Roštejn, hrad Lipnice…)

Skupinu můžete vidět v tomto složení: Renata Švecová – zpěv a perkuse; Jarda Hnízdil – zpěv, kytary, akordeon; Martin Jančura – zpěv, kytary, perkuse; Tonda Vidlák – saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor; Jirka Regásek – baskytara.

Tomáš Hrubý

 

 

  

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

6428943

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz