Vzkazy

 • Tramping stále žije – důkazy v Jílovém u Prahy

  Jedna z expozic Regionálního muzea v Jílovém u Prahy činí místo neopakovatelným, unikátním. Nese název Tramping stále žije!, s podtitulkem …nejen v dolním Posázaví“. Jílové u Prahy je bránou do dolního Posázaví a dolní Posázaví je jednou z  kolébek tohoto ryze českého romantického fenoménu. Není tudíž náhodou, že muzeum se tomuto společenskému jevu věnuje a stalo se tak zcela ojedinělým turistickým cílem. Návštěvníci tu nahlédnou do historie i současnosti např. na „verandě stylového srubu s vyhlídkou na Vltavu“, mohou zalistovat trampskými časopisy, nahlédnout do interiéru trampské chaty, či na interaktivní mapě objevovat polohu trampských osad po celém Česku. Muzeu se podařilo shromáždit autentické předměty z pozůstalostí např. po známém trampském bardu Tony Linhartovi (bývalý lídr kapely Pacifik), prvorepublikovém tuláku a spisovateli Gézovi Včeličkovi, autorovi trampských šlágrů Jarkovi Mottlovi, ale i množství osadních vlajek, pamětních „placek“, „camrátek“, fotografií, výstřižků z dobového tisku, úředních listin, sportovních trofejí ze soutěží na trampských osadách, atd.

  Celý článek...  
 • Babické písničky 2023

  Přijměte srdečné pozvání do restaurace v Babicích u Rosic, kde se v místním sále za účasti milých hostů v sobotu 1. dubna 2023 od 17,55 hodin uskuteční 53. ročník Babických písniček

  Celý článek...  
 • Letokruhy aneb poselství Wabiho Ryvoly

  Kamarádi a kamarádky, přijďte v pátek 31. 3. 2023 na Musilku v Brně- Husovicích. Od 19 hodin si zde v podání mnoha hostů můžete poslechnout písně trampského barda v pořadu Letokruhy aneb poselství Wabiho Ryvoly

  Celý článek...  
Dnes má svátek Dita Zítra má svátek Soňa

Zhruba v šedesátých letech minulého století vyzvala redakce týdeníku Mladý svět své čtenáře, ať posílají tzv. Heslo týdne. Časopis je publikoval, aby se potěšila redakce a posléze i čtenáři nad tím, co všechno bylo na vývěskách, cedulích, nástěnkách, výzvách, upozorněních všude možně. Nebudeme vás k ničemu vyzývat. Jen si přečtěte následující řádky, porovnejte s životem, který sami žijete, vylaďte si náladu a možná, že dokonce přijdete i na dárek, kterým uděláte radost někomu, kdo to opravdu nečeká.

Nepřítel chodí v galoších, abys ho neslyšel, když někam přijde předstírá, jakoby nepřišel, chtěl by jak pára proniknout kamkoli v každé době a nemáš-li dost bdělosti, zahnízdí se i v tobě !

Nástupiště do zahraničí pod mostem

Vaši diplomovou práci zhotovíme do 3 dnů. Propagační a knihařské služby Hl. m. Prahy, Praha 1, Staroměstské nám. 20

Vyhraženo pro skládku rumů. MNV Hradečno

Přijmeme ženy k mytí nádobí a vrátného

Vyhláška!

Bude-li zaměstnanci odcizeno v koupelně uložené šatstvo, ohlásí tuto skutečnost nejprve koupelníkovi příslušné směny a dispečerovi. Zároveň ohlásí krádež na SNB v Litvínově, odkud přinese potvrzení, že krádež hlásil. Toto potvrzení odevzdá s.Stohrovi ml., v kanceláři ředitele.

Jízda a práskání bičem se pod pokutou 2 až 20 K přísně zapovídá !

 Ďakujeme vám, že nepĺujete na tom presvatom mieste

Cesta do práce vede k blahobytu, z práce k rodinnému štěstí. Dbej na svou bezpečnost cestou do práce a z práce, aby Tě o blahobyt a štěstí nepřipravil úraz.

Chceš-li číst romány i dobré jídlo papat musíš ženušce pro List paní a dívek capat. Zde obdržíte.

Kdo bude přistižen při znečistění záchodů zaplatí týdenní úklid celé plovárny

Vážení přátelé!

Jedním z úkolů letní činnosti Spolku Přátel Žehu v Blansku je rozšíření řad stoupenců kremačního hnutí. Obracíme se proto zdvořile i na Vás se žádostí, abyste nám pomohli během letního období získat alespoň jednoho občana k zpopelnění. Může to být příslušník Vaší rodiny, syn nebo dcera, příbuzní kupř. bratr, sestra, může to býti Váš spolupracovník na závodě, ve škole, v kanceláři, ve Vaší ulici, domě a nebo důchodce. Nemusí to býti občan z Blanska, může býti ze kteréhokoliv místa našeho okresu. Projeví-li takový občan souhlas, oznamte to př. Jaroslavu Plchovi, který dotyčného navštíví a vše další s nim zařídí. Doufáme, že se vám podaří tento úkol splniti, děkujeme Vám za pochopení a jsme s přátelským pozdravem Spolek Přátel Žehu v Blansku

I vaše děvče se jednou zeptá: „Jak si představuješ budoucnost?“ Myslete na to a nezapomeňte, že vaše znalosti denně porostou četbou Rudého práva!

 


 

 

Foto týdne

Jste náš host číslo

8798258

Melanž

 • Rodina Čvančarova, sto let součást českého filmu

  Přijměte srdečné pozvání na zajímavou filmovou projekci dokumentárního filmu absolventů písecké Filmové akademie Miroslava Ondříčka Petry Stráníkové a Daniela Drábka.

  Film pojednává o žižkovské rodině Čvančarových, zapsané do dějin české kinematografie od počátku minulého století, až po současnost. Bratři Miroslav a Jaroslav Čvančarovi a zástupce nové generace Jiří Čvančara, provedou unikátními archivními materiály z doby prvorepublikových i protektorátních biografů. Bratři dodnes žijí na stejném místě, kde měla počátky i jejich rodinná filmařská kolébka.

  Těšíme se na vás ve čtvrtek 30. 3. 2023 od 18.00 hodin v Infocentru MČ Prahy 3, Milešovská 846, Praha 3 - Vinohrady.

  Celý článek...  
 • Klepač - malá retro vzpomínka z Ostravska

  Pamatujete ještě, jak na každém sidlišťu byly klepače?  To bylo, užasne zařizeni, na kerem se dalo blbnut cele dni. Klepač byl našim fejsbučkem aji mobilem dohromady. Jak bylo cosik třeba  komunykovat, šlo se na klepač. Kdo by tenkrat tušil, že za čtvrt stoleti  budu mět problem najit nejen klepač, ale dokonce aji jeho fotku!

  Kdo by to tušil, že barva na tych nadhernych kladinách  obsahovala  polychromovane bifenyly či jakesik jiné sajrajty… No a co? Koho zajimaly take cypoviny?  Však aj moja dřevěna postýlka, ve které sem jako maly synek v době ruske okupace chrapal, byla natřena barvu, kera obsahovala olovo. A jak se to fajně lizalo! Proto možna mam železne zdravi.

  Dom zme chodili včas, ani nevim, jak zme to zvladli. Kolemjduci vždycky oznamili spravny čas. Žadne mobily nebyly, takže co se dohodlo na klepaču, to muselo platit. Nebyl žadny fejsbuček, počitače, internet. Kdo se připozdil při hrani sofistykovanych her - třeba hazani nožem od frňaka tak, aby se zapichnul do země - byl ztraceny.

  Když  sem byl na zahradě, chlastal sem vodu z hadice. A když zme byli s  partyju u splavu na Opavici, chlastali zme vodu přimo a dupu utirali lopuchama s  kopřivu. Ale či by mě napadlo, že se najdu taci mamlasi, keři si budu  kupovat obyčejnu vodu schovanu do plastycke flašky plne  optymineralu?

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz