Dnes má svátek František Zítra má svátek Eliška

Dlouhá léta jsem si novoročenky od přátel schovával. Byly tištěné, některé blbé, mnohdy však s výtvarnou i intelektuální hodnotou. Ta byla vítaná, dokonce očekávaná, ale v důsledku o ni snad ani nešlo – v té sbírce byl lehký sentiment radosti z přátelství.

Legendární brněnský silák, básník, herec a kulihrach Franta Kocourek měl dokonce vlastní ediční řadu péefek. Kreslili ji opravdu dobří tvůrci – Jiránek, Renčín, Vyčítal, Kája Saudek, J. A. Pacák, snad i mistr Zábranský a mistr Born… Ta sbírka byla natolik vynikající, že dlouho po Františkově smrti byla vystavena kdesi nahoře v Sudetech, a stala se snad předmětem trestního oznámení od jiného majitele sbírky péefek Franty Kocourka, ale k tomu se vrátíme… I takovou mohou mít novoročenky cenu. Ostatně – už jste letos podali na někoho trestní oznámení? Nic to není. Nic to ani většinou nevyřeší, ale všichni to dělají.

Mějte se v tomto roce krásně, napovídá mi přes rameno Franta Kocourek. Rád to tlumočím. (fsk)

A teď ta vaše přání.  

 

PF Milan Kolář - Medvěd

 

 

PF 2015 Kennedy a Mývala


 

 PF 2015 Andy a Pedro Benčovci

 

PF 2015 Spolektiv

 

 

 

PF 2015 Dana a Vladimír Veteškovi

 

PF 2015 Fedor Vico

 

 Ahoj kamarádi, chceme vám poděkovat za přízeň v uplynulém roce a do nového roku vám popřát hodně štěstí a zdraví, spoustu příjemně prožitých vandrů, koncertů a festivalů...

 

PF 2015  COP

 

 Šťastný rok 2015 prožitý ve zdraví, spokojenosti a pohodě, plný setkání s dobrými přáteli, přejí všem Brigita - Kytka a Karel - Cimbura Vidimští

 

Emil Pinďa Makal

 

PF 2015 Ota Kmínek

 

 

Příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí a zdraví do nového roku přeje za skupinu Bankrot Míra Urban – Davy

 

 

 

 PF 2015 Lucia Nováková - Lucy

 

 

Nespoléhejte v roce 2015 jen na Lahvičku poslední záchrany. Mějte vždy s sebou i tradiční KPZ a kolem sebe dobré kamarády...      Saša a Fredy Schubertovi

 

 

Všechno nejlepší v novém roce přeje všem kamarádům vrchní velení Brunejské invazní pěchoty!

 

 

PF 2015 Roman Jurkas

 

Krásné prožití svátků vánočních, mnoho pohody a lásky, s novým pohledem na svět do nového roku přeje
Mgr.Přemysl Kučera - hudební skladatel

 

Střízlivé nás nedostanou!!! PF 2015 Jindra Marek

 

Vše “ NEJ“ do nového roku přejí Vlasta a Šíla- TO Sovy

 

PF 2015 Míra Navara

 

PF 2015 Jaroslav Čvančara

 

 

 

Foto týdne

Jste náš host číslo

9158551

Melanž

 • Antihybrid v Ratajích nad Sázavou

  Přijměte srdečné pozvání na unikátní výstavu karikaturistů z celého světa nazvanou Antihybrid, jejíž vernisáž se koná v sobotu, 7. října v galerii Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou.

  Vstup je zdarma, navíc každý účastník dostane na přípitek skleničku bílého. 

  Výstava s názvem Antihybrid je kolekcí nejrůznějších pohledů karikaturistů z ces názvem Antihybrid lého světa na současnost. Soutěž vyhlásila a realizovala prešovská agentura PRERAG s podporou zemí V4. Vůdčí osobností této celosvětové akce je pan Peter Rázus z Prešova se svým kolektivem. Obesláni byli autoří doslova od Nového Zélandu po Kanadu a Aljašku proti směru otáčení zeměkoule.

  Celý článek...  
 • Lahodný šípkový likér

  Chcete letos své blízké potěšit vskutku originálním a chutným dárkem? Tak běžte k šípku a trhněte si tam! Získáte tak jednu z nejdůležitějších ingrediencí pro výrobu této tekuté nádhery. Nejenže šípkový likér krásně vypadá a je opravdu výborný, ale pomáhá i uvnitř. Šípek posiluje imunitu a pomáhá předcházet nachlazení, je bohatým zdrojem vitaminu C, silného antioxidantu karotenu, lykopenu a dalších vitaminů.

  Na cca 1 litr lahodného šípkového likéru, budete potřebovat:

  - 250 g čerstvých šípků
  - 800ml pálenky (slivovice, meruňka, hruškovice, vodky)
  - 100-150 g třtinového cukru
  - 100 ml vody
  - 2x hřebíček,
  - 1 celá skořice,
  - 1 badyán
  - jemné filtrovací plátno

  Šípky očistěte od stopky a okvětí. Přepulte je, nemusíte je zbavovat semínek tak, jako se to dělá třeba při výrobě džemu. Vsypte je do velké zavařovačky. Zalijte pálenkou a přidejte koření. Sklenici uzavřete a nechte při pokojové teplotě v temnu.

  Po 3 týdnech macerace směs přelijte přes plátýnko. Šípky vymačkejte a vyhoďte. Ponechte si čistý macerát.

  Mezitím si vyrobte sirup svařením cukru s vodou. Sirup přidejte k macerátu, ale až po jeho vychladnutí.

  Likér je hotový a díky alkoholu a cukru i dobře zakonzervovaný, pokud si ho necháte, vydrží roky a bude jen zrát k dokonalosti.

   
 • Nejsou ty ženy úžasné?

  Po 50 letech manželství jsem si jednou pozorně prohlédl svou manželku a řekl: ′′ Před 50 lety jsme měli malý byt, staré auto, spali jsme na gauči a koukali na starou černobílou televizi, ale každou noc jsem si lehl do jedné postele s krásnou 19 letou dívkou. Teď mám obrovský drahý dům, spoustu drahých aut, obrovskou postel v luxusní ložnici, širokoúhlou televizi, ale spím ve stejné posteli s 69 letou ženou. Začínám pomalu pochybovat o svém manželství.

   

  Moje žena je velmi chytrá žena. Neurazila se, ani nenadávala. Právě naopak. Navrhla mi, abych si našel 19 letou holku, a ona se pak už osobně postará o to, abych znovu žil v malém bytě, spal na proleželém gauči a sledoval černobílou televizi.

   

  No, nejsou ty ženy úžasné? Opravdu vědí, jak vyřešit všechny problémy svých manželů!"

  Robert De Niro

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Editor:
  Fedor Skotal

Redakce: Marty Newton

Grafika: Jana Skotalová

 

Autoři:  Jiří Černý, Mirek Černý, Jaroslav Čvančara, Ivan Doležal, Svatoslav Fiala (foto), Jiří Hampl (foto), František Heřman (foto), Hanka Hosnedlová, Vít Hrabánek, Jan Krůta, Miloslav Jakub Langer, Jaroslav Samson Lenk, Jindřich Marek, Stanislav Motl, Petr Vokoun Náhlík, Míra Navara, Zdeněk Nossberger, Sandy Nosek,Lucia Nováková (foto), Lilly Pavlak, Jan Plachetka, Milan B. Plch, Radovan Rakus, Jan J. Vaněk, Jerry Pupál Vecka, Ladislav Vencálek, Karel Cimbura Vidímský

 

Kontakt: musicopen@email.cz