Vzkazy

 • Cédéčko s vůní kouře

  Ačkoliv ve chvíli, kdy tento článeček píši (polovina prosince), je CD s dlouhým, ale vše říkajícím názvem „Šedifky a Přeletky: Ze starých zpěvníků“, na světě teprve pár týdnů, ohlasy z různých míst jsou nejen četné, ale i velice příznivé, některé přímo nadšené.

  Celý článek...
Dnes má svátek Ludmila Zítra má svátek Naděžda

Jan Krůta na fotografii Kamila Rodingera

Novinář, básník a písňový textař Jan Krůta napsal s někdejším Zlatým slavíkem Daliborem Jandou na sto písniček, včetně jeho největších hitů. Rovněž vozil v kočárku jeho dceru Jiřinu a teď jí byl na křtu CD, ke kterému napsal text titulní písně. Dychtivý básník měl vůbec pilný týden – navštívil rovnou tři koncerty. Pod společným titulkem Tři do ucha vás v pondělí provede produkcí tria Vokobere (Vondráček, Kocman, Berka) v jehož rockovém až folkrockovém repertoáru potvrzuje šíři svého talentu zejména countryman Petr Kocman. A o Slávkovi Janouškovi Honza laskavě napsal, že je „staré dítě“, Vystudovaní kantoři a básnici si rozumějí.


Kapela Bob a Bobci pořádá každoročně benefiční koncert pro nemocné, postižené nebo jinak potřebné dítě. Tentokrát se při Bobování pro Daniela vybralo na malého Danečka 55 tis.korun. Muzikanti kolem Rendy Ježka Kříže tak činí tiše a bez televizních kamer. Talentovaný článek napsala Lenka Špinková mladší. Na jam-session už nesměla, musela domů, ale dobře se jí usínalo. Najdete na našich stránkách ve středu.

První máj, svátek všech pracujících. Na zamilované se čtyři desítky komunistických let jaksi zapomínalo, i když byli zpravidla taky pracující. Náš redaktor a souputník Josef Kobra Kučera chystá na úterý průvod od pražského Mánesa, kde je nájemcem restaurace náš přítel a hudebník Pepa Kočovský centrem města kolem Národního divadla k Novoměstské kavárně našeho přítele a muzikanta Pepy Kočovského. Kobra šel předpisově pět dní před konáním ohlásit pochod na magistrát. Pak odkráčel do některé z kaváren našeho přítele (a muzikanta) Pepy Kočovského, a od té doby už o něm zase nevíme. Mohli bychom jít na Prvního máje do té kavárny na Novoměstské radnici rovnou, ale to by nebyl Kobra.

Lilly Pavlak už je zase doma ve Švýcarsku a připravuje evropské turné svým americkým bluegrassovým kamarádům. Pobyt v Česku si prodloužila kvůli společnému koncertu dvou bluegrassových legend – brněnských Poutníků a plzeňského Copu. Fotografie od Lilky už máme, čekáme její reportáž. Lilly ví, co čem mluví – a předem říká, že to bylo úžasné.

Hanka Hosnedlová v předmluvě ke knížce Jerryho Pupála Vecky popsala, co vše udělali čeští trampové, historici a fandové ze Zábřehu na Moravě, ale i z jiných krajin světa, pro objevení a zbudování pravého hrobu polárníka a eskymáckého náčelníka Jana Eskymo Welzla v Dawson City na Yukonu. Přineseme o trampském víkendu.Jerry Vecka se vypravil do jednoho z amerických Měst duchů. Zachovalých měst s historií, z kterých odešli lidé. Tentokrát byli Pupál se ženou Danou v Saint Elmu.

Mějte se krásně, chystáme pro vás na další týden řadu zajímavých textů, které se nám tentokrát prostě nevešly. Bude vás o nich informovat Honza Dobiáš, protože vás máme rádi. Víte vůbec, kolik vás je? Jen za březen (duben ještě neskončil) osmdesát tisíc.

Foto týdne

„Štěstí je jednoduché.

Dobré zdraví

a špatná pamět."

 

Ernest Hemingway

Jste náš host číslo

5987445

Melanž

 • Jaký je Brňák

  Petr Komárek zvaný Farář z Texasu, USA, má – zdá se – silný vztah k Brnu. Čas od času nám přepošle zasvěcené texty o moravské metropoli. Většinou jsou ty texty vtipné, vyznačují se značným stupněm informovanosti. Dnes poslal následující sdělení:

  Celý článek...  
 • Jak posílat příspěvky na potlach v Texasu

  Ozvalo se nám již několik kamarádů ze zahraničí, kteří chtěli poslat peníze na naše bankovní konto na podporu 10 celosvětovéo potlachu, ae nemohli tak učinit, protože informace uvedené na trampských webových stránkách nebyly úplné.

  Celý článek...  
 • Když je v Texasu vedro, skoro se nedá pracovat

  Další zpráva o přípravách na 10. celosvětový potlach i omylu Country rádia.

  Čas letí jak ten jelen, co je šípem střelen. Sice 10.listopad 2018 se mnohým bude zdát ještě daleko, ale vzhledem k tomu, že klimatické podmínky v Texasu nám dovolují pracovat jen v určitý čas, což jsou dva měsíce na jaře a dva měsíce na podzim, není zase tolik času nazbyt. V létě jsou zde úmorná vedra, ve kterých venku pracují jen ti nejstatečnější (ke kterým my už nepatříme) a i když máme většinou mírné zimy, tak ani v těch se moc pracovat nedá.

  Celý článek...

Tiráž

Music Open
hudební časopis nejen o muzice


Šéfredaktor:
Fedor Skotal
Redakce:
Hanka Hosnedlová,
Lilly Pavlak (Švýcarsko),
Jana Skotalová

Grafika a web: Jana Skotalová

Kontakt:
musicopen@email.cz